Dansekonkurranse og konferanseguide

Vår omfattende liste over de beste dansekonkurransene og stevnene der ute, med alle viktige detaljer du trenger for å planlegge en fantastisk sesong. Utforsk nedenfor! 24 Seven Dance Convention Regissør: Danny Wallace 818-432-6085info@24sevendance.com24sevendance.comKonkurranseKategorier: B, C, H, I, J, ...

Vår omfattende liste over de beste dansekonkurransene og stevnene der ute, med alle viktige detaljer du trenger for å planlegge en fantastisk sesong. Utforsk nedenfor!


24 Seven Dance Convention

Regissør: Danny Wallace



818-432-6085

info@24sevendance.com

24sevendance.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, I, J, L, MT, T, SPEC Aldersdivisjoner: Sidekick (5-7), Mini (8-10), Junior (11-12), Teen (13-15), Senior (16-18), Åpen (19+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 30. juni - 7. juli, Las Vegas, NV 13. - 19. juli, Orlando , FL-klasser tilbys

Konvensjon

Klasser: B, C, H, J, L, MT, T, TO Populære instruktører: Kayla Kalbfleisch, tWitch, Allison Holker, Brooke Pierotti, Francisco Gella, Lauren Adams Performance Class Divisjoner: Alder


Få tilgang til Broadway Inc.

Regissør: Ron DeVito

516-640-8023

accessbway@aol.com

accessbroadway.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, I, J, L, M, MT, O, T, V, SPEC Aldersinndelinger: Nybegynner / middels: 6 og under Nybegynner / Middels og avansert: 7-8, 9-10 , 11-12, 13-15, 16-19 Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 2-7 juli, Cape May, NJ klasser tilbys

Konvensjon

Klasser: AC, AUD, C, H, J, L, MT, T Populære instruktører: Alaina Hoolihan, Ashley Amber, Bobby Clark, Thom Lake, James Patric Moran, Tezz Yancey Performance Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Act 1 Talent

Regissør: Katie Rustowicz

909-360-3455

info@act1talent.com

act1talent.com

Konkurranse

Aldersinndelinger: Spotlight-nivå (spesifikke og spesielle behov) Forhåndsvisning (nybegynner) Første akt (mellom) og andre akt (avansert): Mini (5 og under), Petite (6-8), Junior (9-11), Tenåring (12-14), Senior (15-18), Voksen (19+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon

Klasser som tilbys uavhengige bidrag


Adrenaline Dance Inc.

Regissør: Jeremy Keeton

866-695-4144

info@adrenalinedance.com

adrenalinedance.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, J, L, MT, O, T Aldersinndeling: Gnister (5-7), Mini (8-10), Junior (11-12), Tenåring (13-15), Senior ( 16-19), Voksen (20+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 29. juni - 5. juli, Las Vegas, NV 10-16 juli, Orlando, FL Klasser som tilbys uavhengige bidrag

Konvensjon

Klasser: B, C, H, J, L, MT, N, T, TO, TECH Populære instruktører: Jason Ambrose, Chris Jacobsen, Caroline Lewis-Jones, Nick Dinicolangelo, Nick Bass, Marcea Lane Performance Opps Stipend Tilgjengelige klassedivisjoner: Alder


Aloha Dance Convention

Regissør: Tsuneo Kawanabe

808-924-4278

asakamoto@jtb-hawaii.com

hawaii-event.com/en/archives/event/3173

Konkurranse

Kategorier: B, C, DT, H, I, J, L, O, PH, T 2018 Nationals: Honolulu, HI

Konvensjon

Klasser: DT, E, H, L, M Performance Opps Class Divisions: Evne


American All-Star, LLC

Regissør: Kristen Rapp

985-951-8600

kristen@americanallstar.com

americanallstar.com

Konkurranse

Kategorier: DT, H, J, O, SPEC Aldersinndelinger: ungdomstrinn (trinn 4-8), videregående skole (trinn 9-12), høyskole Gruppestørrelsesinndelinger: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe 2018 statsborgere : 11. februar, Orlando, FL Uavhengige bidrag


Amerikansk ballettkonkurranse

Regissør: Katherine Kersten

970-376-2607

idea.abc@gmail.com

americanballetcompetition.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, M Aldersdivisjoner: Divisjon I (9-11), Divisjon II (12-14), Divisjon III (15-20) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe 2018 Nationals : TBD-klasser som tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Populære instruktører: Dinna Bjorn, Eric Viudes, James Ady, Katherine Kersten, Raymond Van Mason Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


American Dance Awards

Regissør: Gloria Jean Cuming

203-985-8144

gloriajean @ americandance
awards.com

americandanceawards.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, P, T Aldersinndeling: Six & Under (4-6), Young (7-9), Junior (10-12) , Tenåringer (13-15), Senior (16-21), Voksen (22+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 8-14 juli, Hollywood Beach, FL-klasser tilbys

Konvensjon

Klasser: A, B, CP, H, J, L, M, MT, PA, P, T Populære instruktører: Nick Anthony, Amber Perkins, Noel Bajandas, KC Castellano


Apex Cheer and Dance Championships

Regissører: Corey Moretz, Jim Wargnier og Rebekah Woodson

866-223-8148

becky@apexchampionships.com

apexchampionships.com

Konkurranse

Kategorier: CHE, DT, H, J, L, O Aldersinndelinger: Tiny (6 og under), Mini (7-8), Ungdom (9-11), Junior (12-14), Senior (15-17) , Åpen (17+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe 2018 Nationals: 21. april, Orlando, FL Uavhengige poster


Art of Movement Dance Convention

Regissører: Robert Prescott Lee og Mikey Trasoras 562-275-2032

info@artofmovement.dance

artofmovement.dance

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, I, J, L, M, MT, O, T Aldersinndelinger: Nybegynnere (4-6), Mini (7-9), Juniorer (10-12), Tenåringer (13-15 ), Seniorer (16-18), Lærere (19+) Gruppestørrelsesinndelinger: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon Klasser som tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: AUD, B, COND, C, F, H, J, L, T, TECH Populære instruktører: Zach Saunders, Scotty Nguyen, Melody Lacayanga, Josie Walsh, Moises Parra, Renee Baldwin Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Artistisk dansebytte

Regissør: Juan Borona

516-749-8975

info@artisticdanceexchange.com

kunstnerisk dansebytte.com

Konkurranse

Aldersinndelinger: Gullnivå (nybegynner) og Platininnivå (mellom-avansert): Minis
(5-7), Juniorer (8-11), Tenåringer (12-15), Seniorer (16-17), Voksen (18+)
Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 5-8 juli, Virginia Beach, VA Klasser tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: A, AUD, B, CP, COND, C, DT, F, H, J, L, M, MT, N, PC, PA, T, TO, TECH, VAR, V, SPEC Populære instruktører: Theresa Stone , Matt Steffanina, David Moore, Mollee Gray, Alex Wong, Tom Richardson Performance Opps Stipend
Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Artister Simply Human

Regissør: Braham Logan
Kran

855-ASH-Dance

info@ashproductions.com

ashdance.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, I, J, L, M, MT, O, P, T Aldersinndelinger: Mini Movers (4-6), Artister i opplæring (7-9), Mellomliggende (10-14), Avansert (15+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 25. juni, Orlando,
FL-klasser tilbys uavhengige bidrag

Konvensjon

Klasser: AUD, B, C, F, H, J, MT, PC, T, TO Populære instruktører: Lisette Bustamante, Judy Rice, Gregg Russell, Jojo Gomez, Rudy Abreu, Desmond Richardson Performance Opps Stipend Tilgjengelige klassedivisjoner: Alder


Backstage Performing Arts Competition

Regissører: Cathy & Tara

866-807-9298

backstagecomp@aol.com

backstageperformingarts
competition.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V
Aldersinndelinger: Mini (4 og under) (5-6), Petite (7-8), Junior (9-10) (11-12), Teen (13-14) (15-16), Senior (17- 19), voksen (20+) gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 statsborgere: 9-12 juli, Hershey, PA klasser tilbys


Tro nasjonal talentkonkurranse

Regissør: Matt Dillard

844-737-3737

info@believetalent.com

believetalent.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V, SPEC Aldersinndelinger: Nybegynner, Middels, Avansert: Mini (8 og under), Junior (9-11), Tenåring (12-14), Senior (15-19) Avansert: Voksen (20+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 27. juni , Ocean City, MD Klasser som tilbys stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


BellaMoxi Dance

Regissør: Ashleigh Keefer

info@bellamoxi.com

bellamoxi.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, I, J, L, M, MT, O, P, T, V Aldersinndeling: Mini (7-9), Junior (10-12), Tenåring (13-15) , Senior (16-18), Fordeler (19+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: TBD, Phoenix, AZ Klasser tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: AC, AUD, B, CP, COND, C, H, J, L, M, MT, PC, PA, P, T, TO, TECH Populære instruktører: Alex Little, Dusty Button, Brandon Dumlao, Matthew Prescott, Andrew Drost, Cameron Lee Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Utover stjernene

Regissører: Ginny Faubell & Nikki Tennant 609-259-8760

info @ hinsidesstjerner
competition.com

beyondthestarscompetition.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Gruppestørrelsesinndelinger: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon

Konvensjon

Klasser: H, J, L, MT, T Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Boogie Fever USA

Regissører: Will Shover & Robbie Anderson 877-647-7326

info@dancemachineonline.com

boogiefeverdance.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J,
L, M, MT, O, PH, P, T, SPEC Aldersinndelinger: Tiny (6 og under), Elite (20+),
Mellomliggende og avanserte: Mini
(7-8), Petite (9-10), Junior (11-12), Teen (13-14), Senior (15-19)
Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals:
14. juni, Rock Hill, SC


SPRETTE!

Regissører: Christopher Recchia, Kimberly Recchia og Roger C. Jeffrey 732-664-8170

bouncecompetition@gmail.com

bouncecompetition.com

Konkurranse

Gruppestørrelsesdivisjoner: solo,
duo / trio, liten gruppe, stor
gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: East Brunswick, NJ Classes Offered
Uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: AC, B, COND, C, H, J, L, M, PC, T Populære instruktører: Thang Dao, AC Ciulla, Lisa Hopkins, Darrell Grand Moultrie, AntBoogie, Jennifer Golonka Performance Opps Stipend Tilgjengelige klassedivisjoner: Evne


BravO! Nasjonal dans og talentkonkurranse

Regissør: Brendan C. Buchanan

877-272-8641

info@bravocompetition.com

bravocompetition.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H,
J, L, M, MT, O, P, V, SPEC
Aldersinndelinger: O! Verture Level (nybegynner) & Encore! Nivå (middels): Petite (8 og under), Junior (9-11), Teen (12-14), Senior (15-19) BravO! Nivå (konkurransedyktig): Petite (8 og under), Junior (9-11),
Tenåring (12-14), Senior (15-19), Voksen
(20 og over) Gruppestørrelse
Divisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon Uavhengige poster


Cathy Roes Ultimate Dance

Regissør: Cathy Roe

269-664-5437

cathyroe1@aol.com

cathyroe.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, P, T, V Aldersinndelinger: Minis (7 og under), Petite (8-9), Junior (10-12) , Teen (13-15), Senior (16-19), Voksen (20+), Pro-Am Group Størrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, line, produksjon 2018 Nationals: Mason, OH Uavhengig Innganger


Feiring talentkonkurranse

Regissører: Mitchell & Robin Dettwiller 888-610-8882

info@celebrationtalent.com

festtalent.com

Konkurranse

Aldersinndelinger: Rising Stars (nybegynner / mellom) og Shining Stars (avansert): Petite (8 og under), Junior (9-12), Teen (13-15), Senior (16-19) Voksen (20+) Gruppe Størrelsesinndelinger: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje 2018 Nationals: 24-29 juni, Orlando, FL 11-16 juli, Wisconsin Dells, WI klasser tilbys

Konvensjon

Klasser: B, C, F, H, J, L, MT, T Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Celebrity Dance konkurranser og stevner

Regissør: Drew Phillip

480-706-8888

celebrity@dancecelebrity.com

dancecelebrity.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, CHE, C, J, H, L, O, PH, T, SPEC Aldersinndelinger: Mini (3-4), Pre-Junior (5-6), Junior (7-8), Mellomliggende (9-10), Preteen (11-12), Teen (13-14), Senior (15-16), Premier (17-19), Voksen (20+) Gruppestørrelsesinndelinger: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, produksjon 2018 Nationals: 22-28 juni, Nationals at Sea Classes tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: AC, AUD, B, COND, C, F, H, J, L, MT, T, TO, TECH Populære instruktører: Ade Obayomi, Cat Cogliandro, Chelsea Thedinga, Tony Elliott, Macus Jones, Eliana Girard Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Evne


CNADM
(Chicago National Association of Dance Masters)

Regissør: Kathy Velasco

815-397-6282 dance@cnadm.com

cnadm.com

Konkurranse

Kategorier: B, H, J, L, O, T Aldersinndelinger: Mini (7-9), Junior (10-12), Mellomliggende (13-14), Senior (15+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe 2018 Nationals: 23. juli, Rockford, IL Tilbudte klasser

Konvensjon

Klasser: B, C, H, J, L, M,
MT, PC, T, TO Populære instruktører: Connie Fagan-Sweeney, Tom Alexander, Melissa Anderson, Jeremy Plummer,
Nick Pupillo, Stacy Jo Keller Performance Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Cue The Music

Regissør: Christina Giordano

215-605-7546 info@ctmdance.com

ctmdance.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, CHE, C, H, J, L, M, MT, O, P, T Aldersinndelinger: Nybegynnere, Mellomliggende og konkurransedyktige: Mini (7 og under), Petite (8-9), Junior (10-12), Tenåringer (13-15), Senior tenåringer (16-18), Voksen (19+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon Tilbudte klasser

Konvensjon

Klasser: B, H, J, L, T Populære instruktører: Holly Fusco, Robin Passmore, Michelle Figueiredo, Bridget Holmes, Dana Tavares Performance Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Evne


Dance Awards

Regissører: Gil Stroming,
Ray Leeper, og Danny Wallace

818-432-1234 x115

info@thedanceawards.com

thedanceawards.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, I, J, L, MT, T, SPEC Aldersinndelinger: Peewee (5-7), Mini (8-10), Junior (11-12), Tenåring (13-15 ), Senior (16-18), Open (19+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 30. juni - 7. juli, Las Vegas, NV 13. - 19. juli , Orlando, FL Tilbudte klasser

Konvensjon

Klasser: B, C, H, J, L, MT, T, TO Populære instruktører: Francisco Gella, Mandy Moore, Mia Michaels, Denise Wall, Anthony Morigerato, tWitch Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Dance Champs

Regissører: Sandee Keller & Charleen Fantasma 816-452-1440

sandee@dancechampsevents.com

dancechampsevents.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, P, T Aldersinndeling: Petites (8 og under), Junior (9-11), Tenåringer (12-15), Seniorer (16-18) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: TBA, Kansas City, MO


Dance Educators of America, Inc.

Regissører: Fran Peters og Stephen Ball 914-636-3200 x100

info@dancedea.com

dancedea.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T, V Aldersdivisjoner: Small Fry (8 & under), Junior (9-10), Preteen (11-12), Tenåring (13-15), Senior (16-19), Utvidet Senior (20-24), Voksen (25+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: July 2018, West Palm Beach, FL-klasser tilbys uavhengige bidrag

Konvensjon

Klasser: A, AUD, B, COND,
C, H, J, L, MT, P, T, TO, TECH, VAR, V Populære instruktører: Juan Sanchez, Scott Fowler,
Drew Burgess, KC Castelano,
Todd Shanks, Erik Saradpon Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Evne


Dansuttrykk

Regissør: Cathy Tubolino

215-356-2139 tkat5678@aol.com

danceexpressionscompetition.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, SC, T Aldersinndelinger: Nybegynner, Middels og videregående: 5-6, 7-8, 9-10, 11-12 , 13-14, 15-16, 17+ Gruppestørrelsesinndelinger: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon Uavhengige bidrag stipend tilgjengelig


Dansemaskin ANDC

Regissør: Will Shover

877-647-7326

info@dancemachineonline.com

dancemachineonline.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, SPEC
Aldersinndelinger: Ingen nivåer: Tiny
(6 og under), Elite (20) Rekreasjon, Mellomliggende og Avansert: Mini (7-8), Petite (9-10), Junior (11-12), Teen (13-14), Senior (15-19 ) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 20. juni, Rock Hill, SC


Dance Ovations, LLC

Regissør: Anne-Marie Petricone

603-347-1063

danceovations@gmail.com

danceovations.net

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T, SPEC Aldersinndeling: Rekreasjon og konkurransedyktig: 6 og under, 7-9, 10-12, 13-15, 16- 19 Rekreasjon, konkurransedyktig og proffs: 20+ gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, produksjon 2018 Nationals: 26. juni, Hyannis (Cape Cod), MA-kurs


Dance Power-konkurranser

Regissør: Darryl Hodgins

800-418-9460

info@dancepower.com

dancepower.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, P, T, SPEC Aldersdivisjon: Divisjon I (0-2 år med trening), Divisjon II (3-5 år med trening), Divisjon III (6+ års trening) Divisjoner for gruppestørrelse: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon Stipend tilgjengelig


Dance Rage

Regissører: Rochelle Ing & Tessa McDermott 289-921-5501

thedancerage@gmail.com

thedancerage.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, P, T, V Aldersinndelinger: Nybegynner, Konkurransedyktig nivå 1 og Konkurransedyktig nivå 2: Munchkin (6 og under), Mini (7-9), Junior (10-12), Mellomliggende (13-15), Senior (16-19), Voksen (20+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje , produksjonsklasser som tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: A, AC, AUD, B, COND, C, DT, E, F, H, J, L, M, MT, PC, P, T, TO, TECH, VAR, V, SPEC Performance Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Evne


Dance Revolution

Regissør: Michelle Brogan

817-251-9898

info@dance-revolution.com

dance-revolution.com

Konvensjon

Klasser: B, C, F, H, J, L,
MT, TO, TECH Populære instruktører: Vincent Hardy, Trevor Parmentier, Misty Rascon Smith, Misty Lown, Marc Wayne, Megan Waldron Performance Opps Stipend
Tilgjengelige klasseinndelinger: Evne / alder


Dance Showcase USA

Regissør: Glenda Boenig

817-572-6617

glenda@danceshowcaseusa.com

danceshowcaseusa.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, SPEC Aldersinndelinger: Krystallnivå (nybegynner / rekreasjon), Diamantnivå (mellom), og stjernenivå ( Avansert): Minis (4 og under), Petite (5-6) (7-8), Juniors (9-10) (11), Tenåringer (12) (13-14), Seniorer (15-16) (17 -19), Voksne (20-29) (30+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: Juni 2018, Dallas / Ft. Worth, TX
Stipend tilgjengelig


Dans magien!

Regissør: Debi Barr

714-890-5678

dance@dancethemagic.com

dancethemagic.com

Konvensjon

Klasser: AUD, DT, J
Ytelse Opps klasseinndelinger: Evne


Dance Troupe, Inc.

Regissør: Alexis McDonald

276-647-1882

dti@dancetroupechallenge.com

dancetroupechallenge.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J,
L, M, MT, O, P, T, V, SPEC
Aldersinndelinger: Primær (7 og under), Pre-Junior (8-9), Junior (10-11), Mellomliggende (12-13), Sekundær (14-16), Senior (17-19), Voksen (19 +) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: Savannah, GA Tilbudte klasser
Uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: AUD, C, H, J, L,
MT, T populære instruktører: Jayme Radeke, Yorelis Apolinario, Andrew Bechtold, Angel Tyson, Jessica Ice, Brent McBeth Performance Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Evne


Dance Worlds ™ mesterskapet

888-315-9437 worlds@usasf.net

usasf.net

Konkurranse

Kategorier: CHE, C / L, DT, H, J Aldersdivisjoner: Junior Dance Team (15 og under), Senior (18 og under), Åpen (14+) Gruppestørrelsesdivisjoner: liten gruppe, stor gruppe 2018 Verdener: april 28-30, Orlando, FL


DanceMakers Inc.

Regissører: Bradley & Felicia Taylor 949-715-5300

info@dancemakersinc.com

dancemakersinc.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, I, J, L, MT, O, P, T Aldersinndelinger: Camp Dance (3-6), Junior (7-10), Teen (11-13), Senior (14+ ), Assistent (14+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 23. juni, Myrtle Beach, SC-klasser tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: AUD, B, COND, C, F, H, J, L, M, MT, P, T, TO, TECH Populære instruktører: Keith Clifton, Justin Giles, Kathryn McCormick, Erica Sobol, Dejan Tubic, Robert Roldan Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Dancers Inc.

Regissør: Dan Barris

732-685-8182

info@dancers-inc.com

dansere-inc.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Aldersinndelinger: Future Star (nybegynner), Rising Star (Intermediate), All Star (Advanced) Group Størrelsesinndelinger: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: July 2018, Portland, ME & Poconos, PA Classes Offered

Konvensjon

Klasser: AUD, B, CP, COND, C, DT, E, F, H, J, L, M, MT, N, PC, T, TO, TECH, VAR, V Populære instruktører: Ambrose, Chehon Wespi-Tschopp , Lindsay Arnold, Travis Breen, Crystlz, J-Biz Performance Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Evne


Dream Dance Challenge

Regissør: Christine Studley

954-781-6833

info@dreamdancechallenge.com

dreamdancechallenge.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V
Aldersinndelinger: Rekreasjon, Mellom og Avansert: Petite (8 og under), Junior (9-12), Tenåringer (13-15), Senior (16-18), Pre-Professional (19+) Gruppestørrelsesinndelinger: solo , duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: TBA Classes Offered Independent Entries

Konvensjon

Klasser: AUD, B, CP, COND, C, F, H, J, L, M, MT, T, TECH Performance Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Dream Maker

301-870-9550

dreammakerdance.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Aldersinndelinger: Nybegynnere, mellomliggende og avanserte: 8 og under, 9-11, 12-14 , 15-19, 20+ Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon
Uavhengige oppføringer


Dupree Dance

Regissør: Kari Anderson

888-498-2998

dupree@dupreedance.com

dupreedance.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, P, T, V Aldersinndeling: Minis (8 og under), Juniors (9-12), Tenåringer (13- 15), Senior (16-19), Voksen (20+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 29. juni, Chicago, IL Tilbudte klasser

Konvensjon

Klasser: AUD, B, CP, COND, C, F, H, J, L, M, MT, PC, PA, T, TO, TECH Populære instruktører: Patrick Burns, Ellenore Scott, Thayne Jasperson, Terrill Mitchell, Addison Holmes , Erick Yanez Performance Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Evne


DX — Dance Xtreme

Regissør: Lisa Saline

763-792-8989 info@dxevents.com

dxevents.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, CHE, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, P, T, SPEC Aldersinndelinger: Nybegynner, Middels og Avansert: Mini (6 og under), Petite ( 7-8), Junior (9-11), Tenåringer (12-14), Senior (15-19) Spesielle behov (alle aldre) Pappa / datter (1 voksen, 1 barn) Pro-Am (lærer / proff) Gruppe Størrelsesinndelinger: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: MN

Konvensjon

Klasser: B, C, F, H, J, L, MT, T Populære instruktører: Alyssa Ness, Eliana Girard, Misty Rascon Smith, Yoshi Pineda, Charleigh France, Dwaine Wells Performance Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Dynamite National Talent Competition

Regissør: Stepp Stewart

267-973-2916 dynatalent@aol.com

thesteppstewart.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H,
J, L, M, MT, O, PH, P, T Aldersinndelinger: Mini (4-8), Junior (9-12), Tenåringer (13-15), Senior (16+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, linje, produksjon Klasser som tilbys
Uavhengige bidrag Ytelse Opps
Stipend tilgjengelig


Earthshakers - Konkurransen

Regissør: Michelle Brogan

817-251-9898

info@dance-revolution.com

earthshakerstalent.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, I, J, L,
M, MT, O, P, T Aldersdivisjoner: Prodigy (nybegynner), Protégé (mellom) og Prestige (avansert): Mini Shakers (6 og under), Petite Shakers (7-9), Junior Shakers (10-12 ), Teen Shakers (13-15), Senior Shakers (16-19), Pro-Am (20+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo,
duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 21-22 april, Dallas, TX Klasser tilbys uavhengige bidrag stipend tilgjengelig


Elite Dance Cup

Regissør: Kayla Scurlock

985-851-5108

elitedancecup@att.net

elitedancecup.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T Aldersinndelinger: Premier, Encore, og Elite: Petite (4-8), Junior (9-12), Tenåring (13 -15), Senior (16-19), Voksen (20+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: Biloxi, MS &
St. Louis, MO-kurs tilbudt ytelse Opps
Stipend tilgjengelig


Elite Performance Challenge

Regissører: Anthony & Nichole Fortunato 508-647-1000

eliteperformancechallenge@yahoo.com

eliteperformancechallenge.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T Aldersinndelinger: Rekreasjon, Avansert og konkurransedyktig: Mini (8 og under), Junior (9-12), Tenåring (13-15 ), Senior (16+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 29. juni, Mystic, CT-klasser tilbys uavhengige oppføringer


Igjen DCS

Regissører: Rhonda Marchant og Susan Barnes 803-785-8566

rhonda@encoredcs.com

encoredcs.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, P, T, V, SPEC
Aldersinndelinger: Rekreasjons- og konkurransedyktige: Petite (6 og under) (7-8) Rekreasjons, Konkurransedyktige og Elite: Junior (9-11), Tenåringer (12-14), Senior (15-18) Pro-Am (19 +) Divisjoner for gruppestørrelse: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 4. juli, Charleston, SC 19. juli, Virginia Beach, VA Tilbudte klasser

Konvensjon

Klasser: A, AUD, B, CP, COND, C, H, J, L, M, MT, N, PC, T, TECH Populære instruktører: Caroline Lewis-Jones, Nick Dinicolangelo, Brandon Girouard, Susan Hancock, Phil Orsano Ytelse Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Evne


Encore utøvende kunst

Regissør: Caron Moore

817-926-9686

info@encoreperformingarts.com

encoreperformingarts.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, SPEC Aldersinndeling: Petite (8 og under), Junior (9-12), Tenåring (13- 15), Senior (16+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 19. juni, Las Vegas, NV Tilbudte klasser

Konvensjon

Klasser: AUD, B, C, H, J, L, MT, PC, T, TO, TECH Populære instruktører: Kevin & Marcel Wilson, Gregg Russell, Liz Imperio, Marcea Lane, Desiree Robbins,
Geo Hubela Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Energy National Dance Competitions

Regissør: Gina Dudash

954-780-7177

office@energyndc.com

energyndc.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H,
I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Aldersinndelinger: Petite (9 og under), Junior (10-12), Teen (13-15), Senior (16-18), Voksen (19+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 18. - 22. juli, Sandusky, OH Klasser som tilbys uavhengige bidrag Stipend tilgjengelig


Excel i bevegelse

Regissør: Anthony & Nichole Fortunato 508-647-1000

excelinmotion@yahoo.com

excelinmotion.com

Konvensjon

Klasser: C, H, J, L, T

Populære instruktører: Casie GoShow, Alex Wong, Ellenore Scott, Laura Edwards, Cyrus Spencer, Aaron Turner Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Extreme Talent Showcase

Regissør: Leann Knotts

412-736-5600

ekstremtalent
showcase@gmail.com

extremetalentshowcase.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, MT, O, PH, P, T, V, O, SPEC Age Divisions: Academy & Extreme: Mini (6 & under), Petite (7-9), Junior (10-12), Teen (13-15), Senior (16-19) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 25. juni, Pittsburgh, PA Tilbudte klasser Uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: B, C, H, J, MT, T Populære instruktører: Cedric Botelho, Alex Wong, Sasha Mallory, Audrey Case, Valerie Rockey, Aaron Turner Performance Opps Stipend Tilgjengelige klassedivisjoner: Evne


Fluid Dance Convention, Inc.

Regissør: Sarah M. Verville

866-659-5554

fluid@fluiddance.com

fluiddance.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T Aldersinndelinger: Minis (5-8), Juniorer (9-11), Tenåringer (12-14), Seniorer (15-19 ) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe,
produksjonsklasser som tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: AC, AUD, B, CP, COND, C, F, H, J, L, M, MT, PA, T, TO, TECH, VAR, V Populære instruktører: Victoria Moore, Kristin Sudeikis, Matthew Shaffer, Todd Flanagan, Tracie Stanfield, Corina Kinnear Performance Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Fury Dance Competition

Regissører: Robyn Ferrell, Michelle Schamel og Anjie Eaton

720-907-FURY info@furydance.com

furydance.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T, V Aldersinndelinger: Nybegynner, Middels og videregående: Petite (8 og under), Junior (9-12), Teen (13-15), Senior (16-19) Voksen og pro-am: 20 gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, produksjon 2018 Nationals: 15. juli, House Springs, MO Klasser tilbys uavhengige oppføringer


Fuse Dance / Champions Cup-serien

Regissører: Sheryl Knight & Linda Barclay 317-891-8260

info@championscupseries.com

championscupseries.com

Konkurranse

Kategorier: CHE, DT, H, J, L, O Aldersinndelinger: Tiny (6 og under), Mini (8 og under), Youth Prep (11 og under), Youth (11 og under), Junior Prep (14 & under), Junior (14 og under), Senior Prep (10-18), Senior (10-18), Senior Open (17+), Spesielle behov (alle aldre) Gruppestørrelsesinndelinger: solo, duo / trio, liten gruppe , stor gruppe 2018 statsborgere: Covington, KY-klasser tilbys uavhengige bidrag


Fusion National Dance Competition

Regissører: Jill Reeves og Paula Dell-Beasley 912-230-9687

fusiondancecomp@gmail.com

fusionndc.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H,
I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Aldersinndelinger: Rekreasjon og mellomliggende: Petite (8 og under) Rekreasjon, Mellomliggende og Elite: Junior (9-11), Tenåring (12- 14),
Senior (15-19) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon
2018 Nationals: 20. juni, Daytona, FL-klasser tilbys uavhengige bidrag

Konvensjon

Klasser: B, C, H, J, T, TECH Populære instruktører: Tokyo, Alisha Captain, Liz Borom, Lauren Alston, Diana Brooks
Ytelse Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Groove Street Productions Dance Convention

Regissører: Joanne & Alex Pesusich 604-449-2488

info@gspdanceconventions.com

gspdanceconventions.com

Konvensjon

Klasser: AUD, C, F, H, J, L, MT, PA, T, TO, TECH, SPEC Populære instruktører: Liz Tookey, Luther Brown, Tara Jean Popowich, Sabrina Phillip, Scott Forsyth, Carlo Atienza
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Evne


Headliners Dance Championships

Regissør: Shari Tomasiello

973-927-8007

info@headlinerscompetition.com

headlinerscompetition.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T Aldersinndelinger: Nybegynnere, rekreasjons- og konkurransedyktige: 6 og under, 7-9, 10-12, 13-15, 16 + Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 8. juli, Atlantic City, NJ-klasser tilbys uavhengige oppføringer Performance Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Evne


High Demand Dance Competition

Regissører: Natalie Layton & Kelli Rooney 401-584-2433

hddancecompetition@gmail.com

hddancecompetition.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, SC, T Aldersinndeling: Mini (5 og under), Petite (6-9), Junior (10- 12), Teen (13-15), Senior (16-18) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: NJ
Uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: C, F, H, J, L,
MT, TECH Populære instruktører: Chio Yamada, Alison Solomon, Cassie Russo-Sweeney, Austin Dillon, Daniel Vaniska Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Hollywood Vibe

Regissører: Christopher & Anne Smith 818-567-2359

info@hollywoodvibe.com

hollywoodvibe.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T Aldersinndeling: Minis (5-7), Juniorer (8-10), Mellomliggende (11-12), Tenåringer (13 -14), Seniorer (15-18), Pro-Am (19+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 5. juli, Anaheim, CA Kurs tilbys uavhengige bidrag

Konvensjon

Klasser: AUD, B, F, H, J, L, M, MT, PC, PA, T, TO, TECH Populære instruktører: Alexa Anderson, Liz Imperio, Kent Boyd, Brooke Lipton, David Moore, Caitlin Kinney Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


JEG ELSKER DANS

Regissør: Kim McKimmie

503-253-2020

kim@ilovedance.com

ilovedance.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H,
J, L, M, MT, O, P, SC, T Age Divisions: Beginning, Elementary, Junior, & Senior: 3-5, 6-8, 9-11, 12-14, 15-17, 18+, 40+ gruppe
Størrelsesinndelinger: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe,
produksjonsklasser som tilbys uavhengige oppføringer


Tenk deg National Dance Challenge

Regissør: Shaun Moe

315-572-1189

info@imaginedancechallenge.com

natalia osipova og sergei polunin

imaginedancechallenge.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Aldersinndelinger: Nybegynnere, mellomliggende og avanserte: 8 og under, 9-11, 12 -14, 15-19 Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 13-17 juli, Hershey, PA Uavhengige poster


Impact Dance Competition

Regissører: Mitzi Roberts, Jennifer James og Donna Panzer

507-381-1143

impactdancecomp@gmail.com

impactdancecompetition.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H,
I, J, L, M, MT, O, P, T, SPEC Aldersinndelinger: Rekreasjon, Mellomliggende og Elite: Petite (8 og under), Junior (9-12), Tenåring (13-14), Senior ( 15+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: Juni 2018, Okoboji, IA-klasser som tilbys stipend tilgjengelig


Inferno Dance

Regissør: Laura King

410-255-7095

laura@infernodance.com

infernodance.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, V Aldersinndelinger: Gnist (nybegynner), Brann (mellom), Blaze (avansert): 4 og under , 5-6, 7-8, 9-11, 12-14, 15-16, 17-
19, 20+ gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 1. juli, Orlando, FL Klasser tilbys uavhengige bidrag Ytelse Opps stipend tilgjengelig


JAMfest Dance Super Nationals

Regissør: Molly Whiting

502-653-4936
mwhiting@varsity.com

jamfest.com/dancesuper

Konkurranse

Kategorier: CHE, C, DT, H, J, L, MT, O Aldersinndelinger: Tiny
(6 og under), Mini (9 og under), Ungdom (12 og under), Junior (15 og under), Senior (18+), Åpen (14+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe , stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 10-11 februar, St. Louis, MO-klasser tilbys

Konvensjon

Klasser: CHE, H, J, L.


HOPP (Den alternative konvensjonen)

Regissør: Gil Stroming

818-432-4395 info@jumptour.com

jumptour.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, I, J, L, MT, T, SPEC Aldersinndelinger: JUMPstart (5-7), Mini (8-10), Junior (11-12), Teen (13-15), Senior (16-18), Åpen (19+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 30. juni - 7. juli, Las Vegas, NV 13. - 19. juli, Orlando , FL-klasser tilbys

Konvensjon

Klasser: B, C, H, J, L, MT, T, TO Populære instruktører: Misha Gabriel, Mia Michaels, Mandy Moore, Teddy Forance, Nick Lazzarini, WilldaBeast Performance Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Kids Artistic Revue

Regissør: Noah Lands

714-826-8440 info@dancekar.com

dancekar.com

Konkurranse

2018 Nationals: 19.-25. Juni, Panama City, FL 1.-6. Juli, Las Vegas, NV 5.-10. Juli, Panama City, FL. , Myrtle Beach, SC

Konvensjon

Klasser: H, J, L, MT, T stipend tilgjengelig


DE. DanceMagic

Regissør: Jackie Sleight

818-541-1316

office@ladancemagic.com

ladancemagic.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T Aldersinndelinger: Junior Prep (4-7), Junior (8-11), Teen (12-15), Senior (16- 18), Pro (19+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 20-24 juli, Anaheim, CA Kurs tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: AUD, B, CP, COND, C, F, H, J, L, MT, N, PC, PA, T, TO, TECH Populære instruktører: Christian Vincent, Ayodele Casel, Albert Blaise Cattafi, DJ Guthrie, Eddie Moody, Will Thomas Performance Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Hoppe! Nasjonal dansekonkurranse

Regissør: Drew Voss

800-790-LEAP (5327)

info@leapcompetition.com

leapcompetition.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H,
J, L, M, MT, O, P, T, SPEC
Aldersinndelinger: Hopp over! Nivå
(mindre konkurransedyktig) og sprang! Nivå (topp konkurransedyktig): Petite (4 og under) (5-6) (7-8), Junior (9, 10, 11), Teen (12, 13, 14), Senior (15-16) (17- 19), voksen (20+) gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje 2018 Nationals: TBA, Ames, IA Independent Entries


Manhattan Dance Project

Regissør: Bill Hotaling

623-376-7578 info@mdpdance.com

mdpdance.com

Konvensjon

Klasser: AUD, B, C, H, J, L, M, MT, T, TECH Populære instruktører: Kameron Bink, Ade Obayami, Bill Hotaling, Chris King, James Boyd, Joshua Bergasse Performance Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Evne


Mark of Excellence National Talent

Regissører: Randy Kalis & LaRon Higgins 469-872-6566

randy @ markofexcellence
talent.com

markofexcellencetalent.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, CHE, C, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, SPEC Aldersinndelinger: Fremtidens merke (nybegynner), Mellomliggende og avansert: Mini (5 & under), Petite (6-8), Junior (9-11), Teen (12-14), Senior (15-19) Ikke-konkurransedyktig: Voksen (20+) Gruppestørrelsesinndelinger: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: TBA Classes Offered Stipend tilgjengelig


Telt ditt navn i lys

Regissører: Carla Pappalardo & Laura Cruz 201-960-1495

marqueeyournameinlights@gmail.com

marqueeyournameinlights.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, P, T Aldersinndeling: Nybegynner og konkurransedyktig: Nybegynner (5-6), Mini (7-9), Junior (10- 12), Teen (13-15), Senior (16-18), College (19-21) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, produksjon 2018 Nationals: 18. juli, Barrington, IL Classes Tilbudte uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: B, C, H, J, L, M, MT, T Populære instruktører: Ellen Werksmen, Tyler Maloney, Brandon Girouard, Noah Gouldsmith, Samantha Jay, Ariana Crowder Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Maskeradans

Regissør: Melissa May

985-651-0001

info@masqueradedance.com

masqueradedance.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Aldersinndelinger: Petite
(8 og under), Junior (9-11), Teen (12-14), Senior (15-19), Voksen (20+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, produksjon


Monsters Dance

Regissør: Andy F

888-566-6787

info@monstersdance.com

monstersofhiphop.com

Konkurranse

Kategorier: H Aldersdivisjoner: Rekreasjon: Junior (6-10), Mellomliggende (11-14), Avansert (15+), Industri (16+) Konkurransedyktige: 12 og under, 13-16, 17+ Gruppestørrelsesinndelinger: solo , duo / trio, liten gruppe, stor gruppe 2018 Nationals: 27. juli, Los Angeles, CA Kurs tilbys uavhengige bidrag

Konvensjon

Klasser: AUD, CP, DT, H, PC Populære instruktører: Parris Goebel, Luther Brown, Kevin Maher, Sean Bankhead, Jaja Vankova, Lyle Beniga Performance Opps Stipend Tilgjengelige klassedivisjoner: Evne


National Dance Showcase

Regissører: Sonia James Pennington og Alana Donato

908-874-0040

nds @ nationaldance
showcase.com

nationaldanceshowcase.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Aldersinndeling: Mini (5 og under), Petites (6-8), Juniorer (9- 10), Pre-Teens (11-12), Teens (13-14), Pre-Seniors (15-16), Seniors (17-19), Pro-Am Group Size Divisions: solo, duo / trio, small group , stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 30. juni - 3. juli, Atlantic City, NJ-klasser tilbys uavhengige oppføringer


National YoungArts Foundation

Regissør: Carolina Garcia Jayaram 305-377-1140

info@youngarts.org

youngarts.org

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, J, M, MT, SC, T Aldersdivisjoner: 15-18 Gruppestørrelsesdivisjoner: solo 2018 Nationals: Miami, FL Uavhengige bidrag Ytelse Opps stipend tilgjengelig


New York City Dance Alliance

Regissører: Joe Lanteri & Leah Brandon 866-NYC-5678

info@nycdance.com

nycdance.com

Konkurranse

Kategorier: B, H, J, L, MT, O, T Aldersinndelinger: Mini (7-10), Junior (11-12), Tenåringer (13-15), Senior (16-18) Gruppestørrelsesinndelinger: solo , duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: New York, NY Tilbudte klasser

Konvensjon

Klasser: AUD, B, C, H, J, L, MT, PA, T Populære instruktører: Chloe Arnold, Joe Lanteri, Suzi Taylor, Joey Dowling, Andy Pellick, Kim Craven Performance Opps Stipend Tilgjengelige klassedivisjoner: Alder


New York Dance Experience

Regissør: Robert Mulrey

732-600-5278

nydanceexp@aol.com

dancenyde.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, P, T, V Aldersinndeling: Petite (8 og under), Junior (9-12), Tenåring (13- 15), Senior (16 og over) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: Lanoka Harbour, NJ Classes Offered Independent Entries

Konvensjon

Klasser: AUD, B, CP, C, F, H, J, L, MT, TECH Populære instruktører: Joe Berry, Rachelle Rak, Jermaine Johnson, Caitlin Wheeler, Courtney Miller, Matthew Shaffer Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


NexStar National Talent Competition

Regissør: Kathy Helton

937-376-7777

contactus @ nexstar
competition.com

nexstarcompetition.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Aldersinndelinger: Avansert, Middels og nybegynnere: Petite
(8 og under), Junior (9-11), Tenåringer (12-14), Senior (15-19) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 25. juni -Juli 1, Sandusky, OH Klasser som tilbys uavhengige bidrag


Northern Stars Dance Competition

Regissører: Leahanne Kvasni og Chelsea Chamberlain

905-901-2370

info@nordanstarsdance.com

northernstarsdance.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, P, T, SPEC Aldersinndeling: Nybegynner, Konkurransedyktig og Avansert konkurransedyktig: Tyke (4-6), Mini (7-8 ), Petite (9-10), Junior (11-12), Mellomliggende (13-14), Tenåring (15-16), Senior (17-18) Konkurransedyktig og avansert Konkurranse: Voksen (19-29) Konkurransedyktig: Voksen + (30+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 3. juli Kurs tilbys uavhengige bidrag


NRG danceProject

Regissør: Rustin Matthew

877-909-4674

nrgdanceproject@gmail.com

nrgdanceproject.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, J, L, MT, O, T Aldersinndelinger: Lil Spark (5-6), Mini (7-8), Junior (9-12), Teen (13-15), Senior (16+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 1. juli, New Orleans, LA Kurs tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: AUD, B, C, H, J, L, T Populære instruktører: Amanda Pierce, Rustin Matthew, Josh Killacky, Hailee Payne, Mallauri Esquibel, Nick Gonzalez Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


NTG Dance

Regissør: Stephani Kammer

818-915-6153 ntgdance@gmail.com

ntgdance.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, I, J, L, M, MT, O, T Aldersinndelinger: Teeny (5-6), Mini (7-9), Junior (10-12), Teen (13-15 ), Senior (16+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: New Orleans, LA Klasser som tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: AUD, B, C, F, H, J, L, M, MT, PA, T, TO Populære instruktører: Teddy Tedholm, Stephani Kammer, Kelsey Self Williams, Patrick Pugh, Laura Williams, Nikki Loud Performance Opps Stipend tilgjengelig Klassedelinger: Evne


NUVO Dance Convention

Regissør: Ray Leeper

818-432-2894 go@gonuvo.com

gonuvo.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, I, J, L, MT, T, SPEC Aldersinndelinger: Nubie (5-7), Mini (8-10), Junior (11-12), Teen (13-15), Senior (16-18), Åpen (19+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 30. juni - 7. juli, Las Vegas, NV 13. - 19. juli, Orlando , FL-klasser tilbys

Konvensjon

Klasser: B, C, H, J, L, MT, T, TO Populære instruktører: Anthony Morigerato, Ray Leeper, Stacey Tookey, Travis Wall, Kenny Wormald, Denise Wall
Ytelse Opps
Stipend tilgjengelig klasseinndelinger: Alder


Odyssey Dance Competitions

Regissør: Nathan Dantzler

866-92-DANS

odysseydance@gmail.com

odysseytalent.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, CHE, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, P, SPEC Aldersinndelinger: Rekreasjon, Mellomliggende og Elite (alle aldre) Gruppestørrelsesinndelinger: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon Uavhengige poster


Onstage New York

Regissører: Joe Lanteri og Leah Brandon

877-NYC-5678

info@onstagenewyork.com

Konkurranse


Open Call Competition

Regissør: Pam Chancey

212-582-3474

info@opencallcompetition.com

opencallcompetition.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T Aldersinndelinger: Petite (6 og under), Junior (7-9), Pre-Teen ( 10-12), Teen (13-15), Senior (16-18), Pre-Professional (19+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, line, produksjon 2018 Nationals: 10. juli , Las Vegas, NV-klasser som tilbys uavhengige bidrag


Platinum National Dance Competition

Regissører: Ron & Terri Rogers

404-551-4518

ron@danceplatinum.com

danceplatinum.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, CHE, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, V, T, SPEC Aldersinndelinger: Rekreasjon, Mellomliggende og Elite: Petite (8 og under), Junior (9-11), Teen (12-14), Senior (15-19), Voksen (20+ og lærere) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 12. juni, Panama City, FL 27. juni, Pigeon Forge, TN-klasser tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: AUD, C, H, J, L, MT, T Performance Opps
Stipend tilgjengelig klasseinndelinger: Alder


Platinum Performing Arts Competition

Regissører: Kathy, Marie og Janine

888-757-5284

ppacomp@hotmail.com

ppacomp.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Aldersinndelinger: Nybegynnere, mellomliggende og avanserte: 4-19 Pro-Am (alle aldre ), Voksen (20-25), Forelder (26+) Studentekoreografi (alle aldre) Gruppestørrelsesinndelinger: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 12. juli, Bridgewater, MA Tilbudte klasser Uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: C, H, J, L, MT, T Populære instruktører: Tee Minton, Macy Reeves, Ryan Casey, Stephanie Moller, Sarah Kay, Deb Casey Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Dansens kraft

Regissør: Kevin Haver

917-693-9639

office@thepowerofdance.net

thepowerofdance.net

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T, V Aldersinndelinger: Mini (4 og under), Super-Petite (5-6), Petite (7-8) , Junior (9-10), Tween (11-12), Teen (13-15), Senior (16-19), Voksen (20+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: TBA Classes Offered

Konvensjon

Klasser: C, H, J, T Populære instruktører: Sheila Barker, Rory Freeman, Megz Alfonso, Ali Bradley, Tara Memi Stipend Tilgjengelig Klassedelinger: Alder


Power Pak Dance Intensive

Regissører: Noelle Packett & Chrystan Sheatzley 240-412-1804

powerpakdance@yahoo.com

powerpakdance.com

2018 Nationals: Sandusky, OH Ocean City, MD Orlando, FL Klasser tilbys
Uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: AUD, B, COND, C, F, H, J, L, M, MT, PC, T, TECH Populære instruktører: Zach Heller, Mollee Gray, Ade Obayomi, Sky Hoffmann, Jason Williams, Mark Orsborn Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


PrimeTime Dance

Regissør: Justin Mise

972-681-7177

info@showbiztalent.com

primetimedance.net

Konkurranse

Kategorier: A, B, CHE, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, SC, T, SPEC Aldersinndelinger: Mini (5 og under), Petite (6-7 ), Pre-Junior (8-9), Junior (10-11), Pre-Teen (12), Teen (13-14), Pre-Senior (15-16), Senior (17-19), Adult ( 20+) Divisjoner for gruppestørrelse: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon Uavhengige oppføringer


Lausanne-prisen

Regissør: Shelly Power

+ 41-21-648-0525

info@prixdelausanne.org

prixdelausanne.org

Konkurranse

Kategorier: B, C Alder
Divisjoner: Gruppe A (15-16), Gruppe B (17-18) Gruppestørrelsesdivisjoner: duo / trio, liten gruppe, stor gruppe 2018 Nationals: 3. februar, Lausanne, Sveits Tilbudte klasser

Konvensjon

Klasser: B, C Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


PULSE & Camp PULSE On Tour

Regissør: Pam Chancey

212-582-3474

info@thepulseontour.com

thepulseontour.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT,
H, I, J, L, M, MT, O, P, T Aldersinndelinger: Camp PULSE: Pop
Starz (7-10), Teen Team (11-13) PULS: Mellomliggende (10-13), High Intermediate (13-15), Avansert (14-17), Profesjonell (17+) Gruppestørrelsesinndelinger: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 10. juli, Las Vegas, NV Klasser tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: AC, AUD, B, COND, C, F, H, J, L, M, MT, PC, T, TO, TECH Populære instruktører: Gil Duldulao, Tricia Miranda, Matt Steffanina, Ian Eastwood, Tucker Barkley, Dave Scott Performance Opps Stipend Tilgjengelige klassedivisjoner: Evne


RADIX Dance Convention

Regissør: Eddie Strachan

818-392-3478 info@radixdance.com

radixdance.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, J, L, MT, T, SPEC Aldersinndelinger: Rookie (5-7), Mini (8-10), Junior (11-12), Teen (13-15), Senior ( 16-18), Åpen (19+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 22-28 juni, Las Vegas, NV Klasser tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: B, C, H, J, MT, T, TO Populære instruktører: Chaz Buzan, Tabitha & Napoleon D'umo, Brian Friedman, Tyce Diorio, Tessandra Chavez, Talia Favia Performance Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Rainbow Dance Competition

Regissør: Amber Anthony

714-995-5883

info@rainbowdance.com

rainbowdance.com

Konkurranse

Aldersdivisjoner: Starz of Tomorrow, Rising Starz, Elite Starz Group Størrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, line, produksjon 2018 Nationals: 27. juni - 2. juli, Panama City, FL 9-14 juli, Pigeon Forge, TN-stipend tilgjengelig


Revel Dance Convention

Regissør: Frank Musso

813-563-4249 info@dancerevel.com

dancerevel.com

Konkurranse

Konvensjon


Gjenoppliv dansekonvensjonen

Regissør: Jeremy Keeton

866-695-4144

info@revivedanceconvention.com

revivedanceconvention.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, J, L, MT, O, T, SPEC Aldersinndelinger: Gnister (5-7), Mini (8-10), Junior (11-12), Tenåring (13-15), Senior (16-19) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 30. juni, Las Vegas, NV Klasser tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: B, C, H, J, L, MT, PC, T, TO, TECH Populære instruktører: Casey Quinn, Jenn Freeman, Erica Marr, Matt Aylward, Merissa Gassel, Maddi Burg Performance Opps Stipend Tilgjengelige klassedivisjoner: Alder


Revolution Talent Competition

Regissører: Kacy Combs, Craig Scribner, JoAnne Combs, Joey Desantino, Kim Brown, og Allen Estrada 240-412-1948

info@revolutiontalent.com

revolutiontalent.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Aldersinndelinger: Petite (8 og under), Junior (9-11), Teen ( 12-14), Senior (15-19) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 25-29 juni, Long Beach, CA 4-9 juli, Chicago, IL 24. - 29. juli tilbød klasser i Ocean City, MD uavhengige bidrag

Konvensjon

Klasser: AUD, B, C, H, J, L, M, TECH Populære instruktører: Tokyo, Ade Obayomi, Mollee Grey Performance Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Rising Star Talent Competition

Regissør: Sharon Jordan

614-855-7720

chrissydanflous@gmail.com

risingstartalent.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, MT, O, PH, P, T, V, SPEC Aldersinndelinger: Petite (8 og under), Junior (9-12), Teen (13-15) , Senior (16-19), Voksen (20+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje 2018 Nationals: 26. juni, Pigeon Forge, TN-klasser tilbys uavhengige oppføringer


Rock the City Workshops

Regissører: Laura May Zurzolo & Kiera Regan 732-446-4770

rtc @ truetalentdance
competition.com

truetalentdancecompetition.com

Konvensjon

Klasser: AUD, CP, COND, C, H, A


Rist bakken

Regissør: Lissette Lucas

305-582-7877

info@shaketheground.com

shaketheground.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, I, J, M, MT, O, P, T Aldersinndeling: Petite Shakers (5-8), Primary Shakers (9-11), Junior Shakers (12-14), Senior Shakers (15-17), Pre-Professional (18+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 27. juni, Orlando, FL Kurs tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: C, F, H, J, M, MT, T Populære instruktører: Cristti, Rory Freeman, Duncan Cooper, Carlos Garland, Aaron Tolson, Brooke Wendle


Ren talent

Regissører: Alex Erikson og Kevin Eybergen 914-633-9333

info@sheertalentltd.com

sheertalentltd.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, P, T, SPEC Aldersinndelinger: Små underverk (8 og under), Junior (9-10), Pre-Teen (11-12), Tenåringer (13-15), Senior (16-21), Voksen (22+), Semi-profesjonell (18+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 3. juli, Las Vegas, NV-klasser tilbys uavhengige bidrag

Konvensjon

Klasser: A, B, C, H, J, L, M, MT, P, T, TO, VAR, V Populære instruktører: Neil Schwartz, Daniel Catanach, Charmaine Hunter, Amar Ramasar, Jared Jenkins, Rory Freeman Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Showbiz National Talent

Regissører: Justin Mise, Alex Blitstein og Carlos Vigil

972-681-7177

info@showbiztalent.com

showbiztalent.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, CHE, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, SC, SPEC Aldersinndelinger: Mini (5 og under), Petite (6-7 ), Pre-Junior (8-9), Junior (10-11), Pre-Teen (12), Teen (13-14), Pre-Senior (15-16), Senior (17-19), Adult ( 20+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 23. - 28. juni, Daytona Beach, FL 1. - 5. juli, Ft. Worth, TX 8-12 juli, Anaheim, CA 16.-20. Juli, Wilmington, NC-kurs tilbys uavhengige bidrag Ytelse Opps


Showstopper

Regissør: Debbie Roberts

843-357-7496

informasjon@goshowstopper.com

goshowstopper.com

Konkurranse

Konvensjon


Sofistikerte produksjoner

Regissør: Melissa R. Tessier

413-568-4815

info@sophisticatedproductions.com

sophisticatedproductions.com

Konkurranse

Aldersinndelinger: Junior- og seniornivåer: 4-6, 7-8, 9-10, 11-12, 13-15, 16-18, 19-24, 25+ 2018 Statsborgere: Wildwood, NJ Performance Opps Stipend Tilgjengelige klassedivisjoner : Evnen


Spirit of Dance Awards & SDA Class Experience

Regissører: Kim Ahern & Wanda Cunningham 617-943-7600

direktør@spiritofdanceawards.com

spiritofdanceawards.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, P, T, SPEC Aldersinndeling: Nybegynner, Rekreasjon og konkurransedyktig: Mini (6 og under), Primær (7- 9), Junior (10-12), Teen (13-15), Senior (16-18), Ung voksen (19-22), Voksen (23+), Pro-Am gruppestørrelsesinndelinger: solo, duo / trio , liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 17-22 juli, Hyannis, Cape Cod, MA 2. plassering TBA-klasser tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: B, C, F, H, J, L, MT, T Populære instruktører: Jasmine Mason, Buddy Casimano, Eddie Bennett, Ellenore Scott, Joshua Allen, Ashle Dawson Stipend tilgjengelig


Spotlight-hendelser

Regissør: Michelle Kresge

208-939-8015

tonya@spotlightevents.com

spotlightevents.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Aldersinndelinger: Nybegynnerperler og fremtidige perler (fritidsaktiviteter): 8 og under, 9-11, 12 -14, 15-19 Konkurransedyktig: Petite (8 og under), Junior (9-11), Teen (12-14), Senior (15-19), Voksen (20+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio , liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 29. juni - 5. juli, San Diego, CA 1-7 juli, Wisconsin Dells, WI 9. - 14. juli, Seaside, ELLER klasser som tilbys uavhengige oppføringer


Stage One Productions

Regissør: Greg Massay

405-573-7733

director@stageonedance.com

stageonedance.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, PH, P Aldersinndelinger: Petite (8 og under), Junior (9-12), Teen (13-15), Senior (16 -19), voksen (20+) gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 statsborgere: 18. juni, Branson, MO

Konvensjon

Klasser: C, H, N, T, TO, TECH Populære instruktører: Caroline Lewis-Jones, Channing Cooke, Sky Massay-Cook, Barry Youngblood Performance Opps
Stipend tilgjengelig klasseinndelinger: Alder


Star Talent Productions

Regissør: Jennifer Armstrong Daniels 336-905-8821

info@startalentproductions.com

startalentproductions.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T Aldersinndelinger: Rekreasjon, Mellomliggende og konkurransedyktige: Mini (4-6), Petite (7-9) , Junior (10-12), Teen (13-15), Senior (16-19), Voksen (20+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: July 19, Virginia Beach, VA Tilbudte klasser


Starbound National Talent Competition

609-693-0563

sandra@starbound.net

starbound.net

Konkurranse

Aldersdivisjoner: Mellomliggende, konkurransedyktige og elite (alle aldre) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: Foxwoods, CT San Antonio, TX Chicago, IL Atlantic City, NJ Lake Tahoe, NV Orlando, FL-klasser tilbys uavhengige bidrag Stipend Tilgjengelige klassedelinger: Evne


Starpower talentkonkurranse

Regissører: Gary Pate & Grace Wakefield 301-870-9550

noelle@starpowertalent.com

starpowertalent.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H,
I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V, SPEC Aldersinndelinger: Nybegynnere, mellomliggende og avanserte: Minis
(8 og under), Juniorer (9-11), Tenåringer (12-14), Seniorer (15-19) Avansert: Voksen (20+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje , produksjon 2018 Nationals: Uncasville, CT
Las Vegas, NV Ocean City, MD Orlando, FL Branson, MO
Atlantic City, NJ Myrtle Beach, SC-klasser som tilbys
Uavhengige oppføringer


StarQuest Performing Arts Competition

Regissør: Steve Wappel

919-363-2900

concierge@starquestdance.com

starquestdance.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Aldersinndelinger: Nova (rekreasjons), Klassisk (middels), Velg (avansert): Petite (8 & under),
Junior (9-11), Teen (12-14), Senior (15-19), Voksen (20+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 19. juni -24, verdensfinaler, Galveston, TX 3. - 8. juli, verdensfinaler, Sandusky, OH 17. - 22. juli, verdensfinaler, Virginia Beach, VA tilbudte klasser


Starz Dance Competitions

Regissør: Linda Payne

888-978-5218

starzdance
konkurranser@yahoo.com

starzdancecompetitions.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, P, T Aldersinndelinger: Nybegynner, Middels, Avansert: Petite (8 og under), Junior (9-11), Tenåringer (12-14), Senior (15-18), Voksen (19+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe,
stor gruppe, linje, produksjon Uavhengige oppføringer


Step Up 2 Dance

Regissør: Carol Wallace

781-231-0211

carol@stepup2dance.com

stepup2dance.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Aldersinndelinger: Nybegynner, Konkurransedyktig, Avansert, og Pro-Am: 5-6, 7 -8, 9-10, 11-12, 13-14, 15-16, 17-18, 19-24, 25-40, Seniorgruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 29. juni - 1. juli, Phoenix, AZ 6. - 9. juli, Manchester, NH 17. - 20. juli, Atlantic City, NJ-klasser som tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: A, AUD, C, J,
MT, T Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Evne


STUDIO LIVE!

Regissør: Tiffiny Robinson-Smith 614-898-1000

tsmith@americheer.com

studiolivedance.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T Aldersinndeling: Mini (3-7), Petite (8-10), Junior (11-12) , Teen (13-15), Senior (16-19), Voksen (20+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon Klasser som tilbys Uavhengige bidrag Stipend tilgjengelig


Talent On Parade

Regissører: Kimberly & Eric McCluer 316-522-4836

office@talentonparade.com

talentonparade.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, CHE, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, SC, T, V, SPEC Aldersinndelinger: Automatisk konkurransedyktig: 6 og under, 20+ nybegynnere , Intermediate, & Competitive: all ages 7-19 Group Size Divisions: solo, duo / trio, small group, large group, line, production 2018 Nationals: 12. juni, San Antonio, TX 26. juni, St. Louis, MO 5. juli , Kansas City, KS-klasser som tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: A, AUD, B, CP, COND, C, F, H, J, L, M, MT, PC, T, TO, TECH, VAR, V Populære instruktører: John Michael Fowler, Don Mirault, Joey Doucette, Helene Phillips, Robin Dawn, Val Manchin Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Evne


Kast Dance Dance Challenge

Regissør: Adrienne Kellett

732-861-6482

sales@throwdowndance.com

throwdowndancechallenge.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, J, L, M, MT, O, PH, P, T, V Aldersinndelinger: Mini (5-7), Petite (8-9), Junior (10- 12), Teen (13-15), Sr. Teen (16-19) Group Size Divisions: solo, duo / trio, small group, large group, line, production 2018 Nationals: July 2018, Atlantic City, NJ Classes Offered Independent Oppføringer Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Thunderstruck Dance Competition

Regissør: Tiffany Nagel

702-838-6878

info@thunderstruckdance.com

thunderstruckdance.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T, V Aldersinndelinger: Future Star & Shining Star: Petite (8 & under), Junior (9-11), Teen ( 12-14), Senior (15-19) Rockstjerne: Teen (12-14), Senior (15-19) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: July 11-15, Las Vegas, NV-klasser tilbys uavhengige bidrag


Transcend Tour

Regissører: Carlye Flieder & Elina Gordienko 844-683-6483

info@transcendtour.com

transcendtour.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, I, J, L, MT, O, T Aldersinndelinger: Mini (8-10), Junior (11-12), Tenåring (13-15), Senior (16-19), Pro (17+) Divisjoner for gruppestørrelse: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon

Konvensjon

Klasser: AUD, CP, C, H, J, MT, TO, SPEC Populære instruktører: Alan Salazar, Nika Kljun, Eden Shabtai, Sabrina Phillip, Ashley Everett, Hamilton Evans Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Evne

Tremaine Dance Conventions Inc.

Regissør: Joe Tremaine

800-832-2050

konvensjoner @ tremaine
dance.com

tremainedance.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, J, L, MT, O, T Aldersinndelinger: Junior (6-10), Tenåringer (11-13), Senior (14+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 6. juli, Orlando, FL-klasser tilbys uavhengige bidrag

Konvensjon

Klasser: AUD, B, COND, C, F, H, J, L, MT, PC, PA, T, TO, TECH Populære instruktører: Laurie Johnson, Joe Tremaine, Keri LaGrand, Derrick Schrader, Meghan Sanett, Marty Dew Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


Triple Threat Dance Convention

Regissør: Darryl Hodgins

888-414-3332

info@triplethreatdance.com

triplethreatdance.com

Konvensjon

Klasser: AUD, CP, C, F, H, J, L, M, MT, T, TO, TECH Populære instruktører: Tyce Diorio, Luther Brown, Lisa La Touche, Jillian Meyers, Megan Lawson Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Evnen


Ekte talent

Regissører: Laura May Zurzolo og Kiera Regan

732-446-4770

info @ truetalentdance
competition.com

truetalentdancecompetition.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, PH, P, SC, T, V, SPEC Aldersinndelinger: Nybegynnere og konkurransedyktige: Petite (3-6) (7-8), Junior (9-10) (11-12), Teen (13-14) (15-16), Senior (17-18) (19-20), Voksen (21+) Gruppestørrelsesinndelinger: solo, duo / trio , liten gruppe, stor gruppe, produksjon 2018 Nationals: 9-13 juli, Lake Harmony, PA-klasser tilbys stipend tilgjengelig


Turn It Around Tour, LLC

Regissører: Frank Kosik & Liz Catterlin 330-858-4719

info@turnitaroundtour.com

turnitaroundtour.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T, V, SPEC Aldersinndelinger: Premier (begynnelse) & Star (mellom / avansert): Mini (8 og under), Pre -Junior (9-10), Junior (11-12), Teen (13-15), Senior (16-19) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, produksjon 2018 Nationals: OH Classes Tilbudte uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: AC, C, F, H, J,
L, MT, T Populære instruktører: Jennifer Black, Frank Kosik, Tara Iacobucci, Michael Paternostro, Jamie Torcellini, Mark Santillano Stipend Tilgjengelige klassedivisjoner: Evne


Turn It Up Dance Challenge

Regissør: Melissa Burns

617-283-8811

info@turnitupdance.com

turnitupdance.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, M, MT, O, P, T, V Aldersinndelinger: Mini (8 og under), Junior (9-11), Tenåring (12-14), Sr Teen (15-18), voksen (19-30), voksen + (30+) gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: Summer 2018, Hyannis, MA Long Branch , NJ Ocean City, MD Klasser som tilbys

Konvensjon

Klasser: AUD, B, C, F, H, J, L, MT, T, TECH Populære instruktører: Tara Jean Popowich, Alex Wong, Thayne Jasperson, Comfort Fedoke, Danielle Sten, Lance Guillermo Performance Opps Stipend Tilgjengelige klassedivisjoner: Evne


Universal Dance Association

Regissør: Katie Anway

800-DANCEUDA

danceuda@varsity.com

uda.varsity.com

Konkurranse

Kategorier: CHE, DT, H, J, L Aldersinndelinger: Tiny (6 og under), Mini (7-9), Ungdom (10-12), Junior (13-15), Senior (16-18), Åpen (14+), Junior High, Junior Varsity, Varsity, Collegiate Group Size Division: solo, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 2. februar, Orlando, FL


USAs internasjonale ballettkonkurranse

Regissør: Mona Nicholas

601-355-9853

mnicholas@usaibc.com

usaibc.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, P Aldersdivisjoner: Juniordivisjon (14-18), Seniordivisjon (19-28) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio 2018 Nationals: 10. - 23. juni, Jackson, MS-klasser tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: B, C, M, PA, P,
T, VAR, V Populære instruktører: Carlos Dos Santos, Petrusjka Broholm, Zhanna Dubrovskya, Charles Askegard, Fabrice Herrault, Svetlana Osiyeva
Ytelse Opps Stipend Tilgjengelige klassedivisjoner: Evne


Velocity Dance Convention

Regissører: Eve Mason & Cory Jones 818-416-1161

info @ velocitydance
convention.com

velocitydanceconvention.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, J, L, MT, O, T Aldersinndelinger: Mini (5-8), Junior (9-12), Tenåringer (13-15), Senior (16-18) Gruppestørrelsesavdelinger : solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 14. juli, Las Vegas, NV Tilbudte klasser

Konvensjon

Klasser: AUD, B, CP, COND, C, F, H, J, L, MT, T, TO, TECH Populære instruktører: Mark Goodman, Kyle Hanagami, Shannon Mather, Melissa Sandvig, Dee Caspary, Ade Obayomi Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


West Coast Dance Explosion

Regissører: John Crutchman & Alan Sherfield 702-368-6228

robinwcde@me.com

westcoastdanceexplosion.com

Konkurranse

Kategorier: B, C, H, J, MT, O, T Aldersinndelinger: Mini (6-9), Junior (10-12), Tenåringer (13-15), Senior (16+) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: 2. juli, Orlando, FL Tilbudte klasser

Konvensjon

Klasser: AUD, B, C, F, H, J, L, MT, PA, T, TO, TECH Populære instruktører: Scott Myrick, John Crutchman, Will Johnston, Kim Wolfe, Elizabeth Parkinson, Tre Holloway Performance Opps Stipend Tilgjengelig klasse Inndelinger: Alder


WILD Dance Intensive

Regissører: Gary Pate, Lindsey Pleasants og Casey Azuogu 937-376-7777

info@wildaboutdance.com

wildaboutdance.com

Konvensjon

Klasser: B, C, H, J, T Populære instruktører: Ade Obayomi, Theresa Stone, Casey Askew, Jill Wollins, Marinda Davis, Frankie Zulferino Performance Opps Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder

VM for utøvende kunst

Regissør: Kylee Odom

323-828-1238

nationaldancedirector@wcopa.com

wcopa.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, DT, H, I, J, L, M, MT, O, PH, P, V, SPEC Aldersinndelinger: 5-7, 8-10, 11-12, 13-15, 16-17, 18-24, 25-29, 30+ Gruppestørrelsesinndelinger: solo, duo / trio, liten gruppe, stor gruppe, linje, produksjon 2018 Nationals: Long Beach, CA Kurs tilbys uavhengige oppføringer

Konvensjon

Klasser: AC, AUD, B, CP, COND, C, DT, E, F, H, J, L, M, MT, N, PC, P, T Populære instruktører: Hollywood & Broadway instruktører
Ytelse Opps
Stipend Tilgjengelige klasseinndelinger: Alder


World Dance Pageant

Regissører: Chrystan Sheatzley & Jill Wolins

240-412-1804

worlddancepageant@yahoo.com

worlddancepageant.com

Konkurranse

Kategorier: A, B, C, H, J, L, MT, O, P, T Aldersinndelinger: Petite (8 og under), Junior (9-11), Teen (12-14), Senior (15-19 ) Gruppestørrelsesdivisjoner: solo 2018 Nationals: Meadowlands, NJ Uavhengige bidrag Ytelse Opps Stipend Tilgjengelig Klassedivisjoner: Alder


Youth America Grand Prix

Regissør: Blair Hartley

646-791-9500

info@yagp.org

Konkurranse