Junior menn

1. plass: Misha Broderick (13), Master Ballet Academy, USA 2. plass: Andrey Jesus (13), Bale Jovem de Sao Vicente, Brasil 3. plass: Seungmin Lee (14), Sunhwa Arts Middle School, Sør-Korea

Denne uken samlet seg over 1000 unge håpefulle i New York City til Youth America Grand Prix-finalen, noe som ga dem sjansen til å konkurrere om stipend og kontrakter til noen av verdens beste ballettskoler og selskaper. Cirka 85 dansere kom seg til finalerunden i LincolnSenterets David H.Koch Theatre på onsdag. I dag er den 20-årsjubileum for YAGP nærmet seg slutten vedkonkurransens prisutdeling. Les videre for å finne ut hvem som vant!


Grand Prix Award Winner

Gabriel Figueredo i en variant fra Raymonda



VAM Productions, med tillatelse til YAGP

Joe Jonas danser med stjernene

Gabriel Figueredo (18), John Cranko School, Tyskland

Senior kvinner

Grace Carroll i en variant fra Paquita

VAM Productions, med tillatelse til YAGP

1. plass: Grace Carroll (15), Tanya Pearson Academy, Australia

2. plass: Yazmin Verhage (16), Ballet School Theatre Basel, Sveits

3. plass: Arianna Crosato Neumann (16), Danzaira Professional Ballet School, Peru

Senior menn

Junsu Lee i en variant fra Grand Pas Classic

VAM Productions, med tillatelse til YAGP

1. plass: Junsu Lee (16), Korea National University of Art, Sør-Korea

2. plass: Francisco Gomes (15), Academia Annarella, Portugal

3. plass: Joaquin Gaubeca (16), Cary Ballet Conservatory, Argentina

3. plass: Harold Mendez (17), The Sarasota Cuban Ballet School, Cuba

Ungdoms Grand Prix-vinner

Darrion Sellman i en variant fra Svanesjøen

VAM Productions, med tillatelse til YAGP

Darrion Sellman (14) , Los Angeles Ballet Academy, USA

Junior kvinner

Rebecca Alexandria Hadibroto i en variant fra Harlekinade

VAM Productions, med tillatelse til YAGP

1. plass: Rebecca Alexandria Hadibroto (12), Malrupi Dance Academy, Indonesia

2. plass: Ava Arbuckle (14), Elite Classical Coaching, USA

3. plass: Madison Brown (13), Lents Dance Company, USA

Misha Broderick i en variant fra Diana og Acteon

VAM Productions, med tillatelse til YAGP

1. plass: Misha Broderick (13), Master Ballet Academy, USA

2. plass: Andrey Jesus (13), Bale Jovem fra Sao Vicente, Brasil

3. plass: Seungmin Lee (14), Sunhwa Arts Middle School, Sør-Korea

Spesielle priser

Joao Vitor da Silva i en variant fra Coppélia

VAM Productions, med tillatelse til YAGP

Shelley King Award for Excellence: Summer Duvyestyn (12), klassisk coaching Australia, Australia

Grishko Model Search Award: Ava Arbuckle (14), Elite Classical Coaching, USA

Natalia Makarova Award for Artistry: Anastasia Poltnikova (17), Bolshoi Ballet Academy, Russland

Dance Europe Award: Gabriel Figueredo (18), John Cranko School, Tyskland

kevin hart jeg var ikke klar meme

Mary Day Award for Artistry : Joao Vitor da Silva (15), Ballet Vortice, Brasil

Enestående koreografpris: Maiko Miyauchi og Christina Bucci, Yarita Yu Ballet Studio, Japan

Enestående lærerpris: Mariaelena Ruiz, Cary Ballet Conservatory, USA